SAVARIA - Megyei Hatókörű Városi Múzeum

SMIDT MÚZEUM
A Smidt Múzeum óragyűjteménye
Ingyenes tárlatvezetés

A Smidt Múzeum gazdag óragyűjteménnyel rendelkezik. A tárlatvezetés során a látogatók megismerhetik az időmérés történetét és a különböző korszakok főbb óratípusait. Napórák, utazóórák, keretórák, kandallóórák, faliórák, zsebórák és asztali órák egyaránt láthatóak lesznek. Az időmérő eszközök különleges típusát képezik a képórák, amelyek főként a biedermeier korszakban kedvelt díszei voltak a polgárság lakáskultúrájának. Az órákat különböző városok – például Szombathely, Győr, Pápa – mesterei készítették, és sokszor rejtett zenélőszerkezettel is rendelkeztek.
Tárlatvezető: Dr. Hollerné Mecséri Annamária történész, intézményvezető

Elengedhetetlen