A Smidt Múzeum állandó kiállítása

A Smidt Múzeumot 1968-ban alapította Dr. Smidt Lajos (1903–1975), nyugalmazott kórházigazgató, sebész főorvos, aki Szombathely városának és Vas megye közönségének ajándékozta értékes magángyűjteményét. A múzeumnak otthont adó műemlék épület 1772–73-ban a középkori vár falaira épült.
Az orvos-beteg kapcsolatnak köszönhetően számos dunántúli birtokos nemes család – köztük a Batthyány, Bezerédj, Cziráky és Erdődy – több évszázada őrzött ereklyéit ajándékozta a gyűjtőnek. Az interaktív kiállítás a város egyik legrégibb, 2017-ben új szárnnyal bővült épületében kapott helyet. A földszinten az alapító sokoldalú személyiségével lehet megismerkedni. Régiségtára, hadtörténeti- és fegyvergyűjteménye mellett európai és magyar könyvritkaságokat csodálhat meg a látogató, az emeleten berendezett barokk, empire, biedermeier termek a 17–19. századi dunántúli nemesek és polgári családok otthonának miliőjét tükrözik. Számos történelmi személyiséghez és művészhez kötődő emlék: bútorok, festmények (Munkácsy Mihály, Barabás Miklós, Dorffmaister István és mások alkotásai), üvegek, porcelánok (Herendről, Mesissenből), ötvösművek, hangszerek, kéziratok (Deák Ferenc, Széchenyi István, Liszt Ferenc, Jókai Mór és mások hagyatékából), viselettörténeti anyag és óragyűjtemény várja a múzeumlátogatókat.
A múzeum udvarán látható a Szombathelyen 1897 és 1974 között közlekedő villamos utolsó emléke: egy villamoskocsi, amely az intézmény sokszínű múzeumpedagógiai kínálatához nyújt újabb témát és helyszínt.